Diz Ağrısı

Dizlerimiz bedenimizin bütün yükünü paylaşır. Yürümek, koşmak, zıplamak, eğilmek, çömelmek, kalkmak ,tırmanmak, çıkmak ya da inmek gibi  bütün temel hareketlerin hepsinde başroldedir.

Diz eklemimiz uzun süreli korku-kaygı gibi duygu durumları, enerji meridyenleri tıkanıklığı, aşırı çalışma, aşırı yüklenme, kazalar, burkulmalar, sağlıksız yaş almak, ya da immün sistem bozukluğu sonucunda hastalanır ve ağrılı çalışmaya başlar.

Bu ağrılar kısa sürede ortaya çıkmış akut ağrılar ya da uzun süredir çekilen kronik ağrılar olabilir.

Osteoartrit, Romatoid Artrid, Fibromiyalji, Ankilozan spondilit, Gut, Menüsküs yırtılmaları ya da travmalar gibi nedenlere bağlı oluşan diz ağrıları genel olarak ilaç tedavisi ve ileri aşamalarda cerrahi müdahalelerle iyileştirilmeye çalışılır.

Çoğu zaman cerrahi tedaviler ağrılara kesin çözüm olarak karşımıza çıkabilir.

Ancak kronik hastalıkları olan, cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen ya da cerrahi müdahalelere elverişli koşullarda olmayan hastalar ağrılarını dindirmek için çok fazla ilaç kullanmak zorunda kalırlar. Çoğu zaman da kullandıkları ilaçlar fayda etmez.

Akupunktur tedavisi ile bu tip diz ağrıları, haftada 2 kez ve ortalama 8-10 seans uygulama sonrası belirgin bir şekilde azalır.

Genelde ağrılar bir yıl süreyle ya çok azalır ya da yok olur. Sonrasında hatırlatma seanslarının devamlılığıyla ağrılardan ilasız olarak kurtulma sağlanabilir.

Akupunktur sonucunda kişi, yalnızca var olan ağrılarından değil her gün kullandığı, onlarca yan etkisi olan kimyasal ilaçlardan ya kurtulur ya da aldığı ilaç miktarını azaltır.