Akupunkturla Kilo Vermek

Akupunkturla kilo vermek, vücudun bozulmuş dengesini tekrar yerine getirmektir. Geleneksel Çin Tıbbı’na göre, iç organlar arasındaki ilişkinin bozulmasıyla vücudun icinde işlev gören sıvının katılaşması sonucu yağlanmalar ve buna bağlı olarak kilo artışı meydana gelir.

İc organlarda dengesizliğe ve vücut enerji akışında tıkanıklıklara sebep olan tek sebep beslenme biçimi değildir. Geçmişten bugüne kadar büyüyerek biriken şikayetler, psikolojik baskılar, depresif duygu durumları, hareketsizlik bu tıkanıklıkları ve denge bozukluklarını oluşturan diğer sebeplerdendir.

Akupunktur tedavisi vücudunuzda bulunan yağların yakılmasını hızlandırır ve bu yağlanmanın asıl sebebini hedef alır. Boylece verilen kilolar hızla geri alınmaz.

Kişi belirli bir beslenme ve hareket disiplinini de bu tedaviyle birlikte yaşamına dahil ederse, sadece var olan kilolarından kalıcı olarak kurtulmuş olmaz aynı zamanda ileride karsılaşabileceği potansiyel rahatsızlıkların da önüne geçerek dengeli ve sağlıklı bir yaşama devam eder.